Logo

Suplementy na koncentrację

Wysiłek umysłowy jest równie wyczerpujący jak wysiłek fizyczny, dlatego należy zapewnić mózgowi regularne porcje energii by mógł dobrze funkcjonować w każdej sytuacji. Utrzymywanie stałego poziomu cukru we krwi pozwala na dostateczne zaopatrzenie w “paliwo” i efektywne działanie mózgu. Ważną rolę w tym procesie spełnia hormon insuliny – zachowuje równowagę pomiędzy glukozą we krwi a glukozą przeznaczoną do zmagazynowania w wątrobie i w mięśniach.

Mózg sam nie jest w stanie magazynować glukozy, jest na stałe zależny od zewnętrznych dostaw – może czerpać glukozę jedynie z krwi i wątroby. Jednocześnie jest organem, który zużywa najwięcej energii w ludzkim ciele (ponad 50%), ze względu na dużą ilość zadań, z którą musi sobie poradzić jednocześnie. Porównując go do komputera zarządza aż 10 trylionami analogowych kalkulacji na sekundę. Nauka, egzamin czy inna praca umysłowa wymaga od nas koncentracji, a co za tym idzie – mózg wymaga zwiększonych pokładów energii. Może wtedy pobierać nawet do 90% zasobów glukozy dostępnej w organizmie. Główną konkurencją mózgu są mięśnie, które mimo odkładania glukozy w postaci glikogenu na własny użytek, potrzebują dodatkowych dostaw w trakcie i po zakończeniu wysiłku fizycznego by odtworzyć zapasy.

Gdy mamy do czynienia z nagłym zapotrzebowaniem energetycznym wymagającym naszej szybkiej reakcji, najlepiej sięgnąć po energię w czystej postaci. Suplementy na koncentrację złożone z dextrozy i minerałów lub witamin są szybkim i pewnym źródłem energii. Ponieważ dextroza jest identyczna z glukozą pod względem budowy chemicznej, jest również tak samo skuteczna. Jako cukier prosty przedostaje się bezpośrednio do krwiobiegu i zostaje dostarczony tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, czyli w przypadku wysiłku umysłowego do mózgu. Otrzymuje on dodatkowe paliwo na bieżące potrzeby, a my możemy prawidłowo funkcjonować bez obaw o spadek umysłowej formy w ważnych momentach. Wybranie odpowiedniego suplementu na koncentrację pełni tutaj kluczową rolę.

Skontaktuj się z nami

Wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy

Kontakt


sklep@diabetyk24.pl
+48 22 464 86 86
www.diabetyk24.pl