Logo

Suplementy na energię

Nasz organizm potrzebuje energii do życia, a ponieważ nie jest samowystarczalny, ta energia w postaci jedzenia musi być mu dostarczana z zewnątrz. Uczucie zmęczenia może być nie tylko sygnałem od organizmu, że brakuje nam odpoczynku, ale może wynikać również z braku różnych składników odżywczych. Nieuzupełnianie ich może prowadzić do złego samopoczucia i spadku energii. Dlatego warto stosować suplementy na energię w okresach dużego stresu, długiej nauki czy po prostu przepracowania; również ze względu na fakt, że mózg na co dzień pobiera ponad 50% glukozy, ale gdy wymaga się od niego pełnej wydajności to jest to nawet 90%. Przykładowo osłabienie, nerwowość, skurcze mięśni i ich mała wytrzymałość są objawami braku magnezu. Jeżeli uprawiamy sport czy prowadzimy intensywny tryb życia także powinniśmy suplementować magnez. Jest to polecane również osobom, które piją duże ilości kawy.

Choroba też jest pewnym wysiłkiem dla organizmu, podczas którego potrzebuje on wsparcia w postaci dodatkowej energii i witamin, szczególnie witaminy C, by szybko wrócić do formy. Suplementy na energię złożone z dextrozy i minerałów lub witamin są idealnym wsparciem w okresach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze. Osoby, które regularnie uprawiają intensywny sport powinny dostarczać organizmowi dostawy energii po każdym wysiłku fizycznym by uzupełnić “magazyn” glikogenu w mięśniach potrzebnego na sytuacje wymagające większej wydajności.

Działanie dextrozy jest równie szybkie jak glukozy, ze względu na ich identyczną budowę. Dextroza trafia prawie natychmiast do krwiobiegu skąd później jest dostarczana do komórek oraz odkładana w formie zapasów z glikogenu do mięśni i wątroby dzięki działaniu hormonu insuliny. Organizm wchodzi w stan regeneracji i może dobrze funkcjonować następnego dnia. To jak zadbamy o nasz organizm zależy tylko od nas, dlatego warto wybierać pewne suplementy na energię.

Skontaktuj się z nami

Wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy

Kontakt


sklep@diabetyk24.pl
+48 22 464 86 86
www.diabetyk24.pl