Logo

Dextroza po treningu

Dextroza to cukier prosty, który jest przyswajany tak samo jak glukoza, ponieważ ma identyczną budowę chemiczną. Dextroza zwiększa bilans energetyczny organizmu oraz jego wydolność i wytrzymałość, dlatego jest wykorzystywana przez osoby chore na cukrzycę w trakcie hipoglikemii (poziom cukru we krwi poniżej 70 mg/dL) oraz przez sportowców jako odżywczy suplement.

Człowiek zaspokaja swoje potrzeby energetyczne spożywając codziennie posiłki, które składają się z węglowodanów złożonych, białek i tłuszczów. Jednak po zakończeniu aktywności organizm potrzebuje energii, która zostanie dostarczona natychmiast, a nie dopiero po kilku godzinach trawienia. Dextroza dostarcza energii w ciągu kilku minut, podnosi witalność, wydajność i koncentrację. Dextroza może być stosowana nie tylko po treningu, ale również przed i w trakcie wysiłku fizycznego. Zgodnie z badaniami DIN (German Institute for Standardization) dextroza działa szybciej i skuteczniej niż banan (o 40%), który jest uważany za idealną przekąskę energetyczną. Szybko przyswojona przez organizm dextroza po treningu pozwoli na skuteczną regenerację i odbudowanie zapasów glikogenu.

Mięśnie są głównym konkurentem mózgu jeżeli chodzi o zużycie glukozy (mózg pobiera ponad 50% energii z organizmu, a w okresach większego zapotrzebowania nawet do 90%), podczas aktywności fizycznej ich zapotrzebowanie gwałtownie wzrasta ze względu na utratę zapasów właśnie w postaci glikogenu. By można było funkcjonować sprawnie, te zapasy muszą być regularnie uzupełniane, ponieważ inaczej przy kolejnym wysiłku fizycznym organizm nie będzie miał źródła, z którego może skorzystać.

Należy zapamiętać, że nie tylko płyny i elektrolity są bardzo istotnym elementem, który powinniśmy dostarczyć organizmowi po treningu. Dextroza wywołuje odpowiedź hormonu insuliny, który przeprowadza ją z krwiobiegu do komórek oraz do magazynów w wątrobie i mięśniach. Organizm przechodzi procesy regeneracji, a my zachowujemy dobre samopoczucie bez dodatkowych problemów potreningowych jak np. “zakwasy”.

Skontaktuj się z nami

Wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy

Kontakt


sklep@diabetyk24.pl
+48 22 464 86 86
www.diabetyk24.pl